Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Ja(h)!

We are together, love Jah forever!

Strona Główna

Zajrzało:4957

Wpisy ziomeczków (0)
Dodaj do Księgi


Reggae, Jah, wszystkie pozytywności, pokój, braterstwo i wiele miłości! Blog dla ludzi, którzy podobnie jak ja są reggaesłuchaczami i jeden kroczek dalej.

Dodaj do Ulubionych

rastyrasjah
Interesuję się tym co tu będzie zamieszczane od jakiś 3 lat, lubię dużo gadać, w większości nie na temat, ale tym razem się postaram :)

Ulubieni


Linki i stronki
ciekawe wideo ;)
Rasta mysz - bajka :D!
oficjalne stronki artystów
Raggafaya
Maleo Reggae Rockers
Silesian Sound System
Bethel
Naaman
sklepiki
nuffrespekt
Kropa - nie tylko reggae
W moich oczach
Reggae sklep
Shop oligator
Vidaclothing
Meyal head (+sporo z kategorii reggae)
rock metal shop
zima slask
zion!♥
gearshop rasta
koszuleczki
Royaltings
warto zajrzeć
Rasta Roots Reggae
Rasty!
Rasta stacja


Archiwum
2012
Grudzień

Ja(h)!

Witam i od razu zapraszam na prześladowanie/śledzenie/nawiedzanie mojego bloga, bo czemu by nie D Będę zarzucać tu wszystkim (co możliwe) o muzyce reggae, o Rastafari, pozytywnej energii. Jak narazie szału nie ma, bo zaczynam bajerzyć z blogiem, ale to sie zmieni, bo tak stypowo być nie może. Jakbym mnie się czasem tu zastygło, to obiecuje nadrabiać w miarę możliwości, irie!

Nawet swoje osobiste 'logo' stworzyłam, skromnie mówiąc, ciekawie mi wyszło ;)

 

 

Dlaczego tak, a nie inaczej..no 'rastyrasjah' wydaje mi się dość ciekawe, aczkolwiek nie każdy może to skminić, więc tłumaczne Wam:

ras(Ty) - po prostu nawiązanie do samego w sobie 'rasta';

ras(Jah)- powiązanie rasta z Jah (oczywiście każdy ziomuś to czytający rozumie to połączenie, a jeśli nie, to zalukaj za parę notek, na bank tam coś o tym wspomnę);

Natomiast rozkmina w tym taka, że z drugiej strony chodzi tutaj o to, że rasty (raz Ty), rasjah (raz Ja, dodane h, aby widoczne było to, że "Ja" i "Jah" to w pewnym sensie jakaś jedność, powiązanie, cząstka żyćka :D)

Więc raz Ty raz Ja mam coś do powiedzenia, jesteśmy braćmi, siostrami, kazdy kazdego tu szanuje i kazdy ma prawo do wyrazania swojej opini, dlatego raz Ty raz Ja!  

 

No i jak? KAPICIE?!  pewnie, że tak! Tak pacze i widze, że się dogadamy :D

To może conieco o mnie, nie lubię gadać o sobie, bo to troche ciulanckie, ale tak sie nie przedstawić to też lipnie. Mam 16 lat, co prawda za tydzień i troszeczkę będę miała już 17, ale na dziś jeszcze 16. "Uczę się" pierwszy rok w Technikum Morskim, kierunek 'logistyka', mieszkam sobie w internacie, i jest kozacko. Od jakiś 3 lat słucham reggae, a wszystko zaczęło się od..no właśnie..OD CZEGO?! Szczerze to nie pamiętam, coś mi się kojarzy, że od Grubsona, chociaż osobiście nie uważam go do końca za wykonawcę tej muzyki, ale niech będzie. Więc prawdopodobnie od niego się zaczęło, później pamiętam słuchałam Alicetea, NDK, oczywiście Boba Marleya i tak się zaczęło rozprzestrzeniać reggae w moim byciu :D Od samego początku jarało mnie wszystko co w barwach reggae, wszystko co rasta, dready itd,  nie ukrywam że do tej pory mi nie przeszło :) Ostatnio coraz bardziej interesuje mnie Ruch Rastafari, historia, detale..krótko mówiąc 'to jest to!', ciekawe, inspirujące, z dobrym flow - czego chciec wiecej? :) Poza tym, że wielbie Boba Marleya to chyba tyle..a teraz muszę obczaić tego bloga, bo dość skomplikowane dla mnie jak na pierwszą styczkę..Bless!


Głosuj (0)

happieressi 17:31:22 28/12/2012 [Powrót] Komentuj